MAGAZİN GAZETE DERGİ TV | Türkiye'nin En Kolay Okunan Haber Magazin Sitesi

19 Haziran 2021 Cumartesi 14:23
Chrome Kullanıyorsanız:
1.Tarayıcınızın sağ üstündeki, şuna benzeyen düğmeye tıklayın:
2.Options veya Seçenekler yazan kısma tıklayın.
3.Home Page veya Ana sayfa yazan kısma sitemizin adresini yapıştırın ve kaydedin.

Firefox Kullanıyorsanız:
Sitemizin adresinin tamamını seçin ve tutup anasayfa düğmesine sürükleyin.

Anasayfa düğmesi genelde şöyle görünür:

ANASAYFA EĞLENCE TELEVİZYON REALTY Comedy Club Kukla Show Başlıyor

Görüş ve Düşünceleriniz?

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhattapları tarafından dava açılabilmektedir.

İŞTE YENİ KAHRAMANLAR!

Comedy Club Kukla Show Başlıyor

Kuklalar artık insan olmak ve insanca yaşamak istemektedirler bu nedenle RTÜK’e insan olmak için başvururlar ve...
08 Ocak 2016 Cuma 13:41

Comedy Club, kendi halinde yaptığı şovlar ile para kazanmaya çalışan kuklaların yönettiği bir TV kanalıdır. Comedy Club Tv kanalının işletmecisi ve kiracısı Kırmızı Burun adında bir kukladır. Kırmızı Burun, Comedy Club Tv‘nin müdürü, yapılan gösterinin sunucusu ve baş mimarıdır.

Kuklalar artık insan olmak ve insanca yaşamak istemektedirler bu nedenle RTÜK’e insan olmak için başvuruda bulunurlar. RTÜK ise kuklaların bu isteği üzerine, Comedy Club Tv'ye bir yazı yollar. Yazıda,‘...başvurunuz tarafımızca incelenmiş olup, yaptığınız şovlarla 16 reytingi aldığınız takdirde insan olmanıza izin verilecektir.’ der...

Bu yazı üzerine, tüm kuklalar toplanır ve bir karar alırlar. Herkes, canla başla çalışarak, 16 reytingi almak için daha iyi programlar hazırlamaya söz verirler. Böylece kuklalar arasında ciddi bir rekabette başlar...

Kırmızı Burun ise, her hafta Comedy Club Tv‘ye ünlü bir sanatçıyı konuk ederek 16 reytingi yakalanmaya çalışacaktır... 

KARAKTERLER

KIRMIZI BURUN (Sunucu - Şarkıcı)

Comedy Club Puppet Show (Komedi Kulüp Kukla Show) da gösterinin sunucusu ve yönetmeni Kırmızı Burun adında bir kukladadır. Kırmızı Burun gösteri süresince sahneyi idare eden, konukları rahat ettirmeye çalışan, gösteri sanatçıları arasındaki problemleri halletmeye çalışan hareketli bir karakterdir. Kırmızı Burun ’un asıl görevi sunuculuktur. Ama arada sahneye farklı kostümlerle çıkarak bazen tek, bazen de Comedy Club TV‘ye o hafta konuk gelen sanatçı ile düet şarkılar söylemektedir. 

BAYAN HOLŞTAYN (Assolist)

Bayan Holştayn gösterinin divası, Kırmızı Burun’un uzatmalı nişanlısı ve başının belalısıdır. En büyük özelliği kızdığında karşısında kine kafa atıp havaya uçurmasıdır. Gelen erkek konuklara sarkmayı, kadın konukları da kıskanmayı ihmal etmez. Süper bir egoya sahiptir. Kırmızı Burun bayanlardan özellikle vokalisti Aysel dan çok kıskanmaktadır. Bayan Holştayn bir an önce Kırmızı Burun ile evlenmek istemekte ancak Kırmızı Burun kendi ekonomik durumunu düzeltmeden evlenmeyi düşünmemektedir.. İngilizce, Fransızca ve Almancanın yanı sıra İneklizce diye bir dil biliyor. 

MUHTEŞEM DOGİ (Varyete Sanatçısı)

Muhteşem Dogi, Comedy Club Show'un beceriksiz varyete sanatçısıdır. Bayan Holştayn’ın yardımcısı Aysel'e aşıktır. Saçma sapan akrobatik gösteriler tasarlar ve her defasında başarısız olur. Sinsi yardımcısı Fink (tilki) onu hep kaldığı zor durumda terk eder ve bu durumda kalan Muhteşem Dogi ile çok eğlenir. Muhteşem Dogi’nin elbisesinin üzerinde Atom Çekirdeği adlı bir düğme var buna bastığı anda dumanlar çıkararak uçabiliyor. Bazen atom çekirdeği tutukluk yapabiliyor yada uçmadan olduğu yerde patlaya biliyor. 

YUCİN (Standup Sanatçısı)

Yucin, Comedy Club‘ın beceriksiz stand-up'cısıdır. Aslında bir lamba cinidir ve Comedy Club Show’un mahseninde bulunan bir lambanın içinden çıkmıştır. Yucin'in her ortaya çıkışı ve kayboluşu bir duman bulutu patlaması ile olur. Çok heyecanlı bir tiptir. En büyük amacı Comedy Club Show'da müthiş bir stand-up'cı olmaktır. Ancak kendi yazdığı saçma sapan esprileri hiç komik değildir, sahnede seyirci karşısında hep aptalca bir duruma düşer. En büyük özelliği kendi yaptığı esprilere önce kendi gülmesidir. 

ANTİN & KUNTİN - HUYSUZLAR (Yorumcu-Eleştirmenler)

Antin ve Kuntin iki ihtiyar huysuz eski politikacılardır. Antin ve Kuntin yapılan gösteriyi en ön sırada kendileri için konulan deriden yapılmış protokol koltukları üzerinden seyrederler. Yapılan gösteride ki iyi veya kötü fark etmez her şeyi eleştiren, hiçbir şey den mutlu olmayan iki yaşlı huysuz, aslında komik karakterlerdir. Birinin başında hiç çıkarmadığı fötr şapkası diğerinin ise dilinden düşürmediği ve cebinde taşıdığı beyaz bir güvercini vardır. 

MUHTAR (Haber Spikeri)

Muhtar, Comedy Club’ün haber spikeridir. Kendine özgü konuşma tarzı ve gelen konuklara ya da telefon yolu ile bağlanan konuklara sorduğu saçma sapan soruları ve cevapları vardır. 

SAMAN KAFA (Güvenlik Görevlisi)

Saman Kafa, Comedy Club Show'da güvenlik görevlisidir. Alaycı bir tiptir. Gelen ünlü konukları ilk o karşılar. Gelen tüm konuklara olmadık şakalar yapmakta ve saçma sapan komik sorular sormaktadır. Her konuya söyleyecek bir lafı her soruya verecek bir cevabı mutlaka vardır. Gelen konuğa saçma sapan bilmeceler sorar ve bilirse içeri gire bileceğini söyler. Saman Kafa'nın tek dileği üniversite okumaktır, ancak beyni olmadığı ve kafası saman olduğu için bu hayalini bir türlü başaramamıştır. Tek dileği ne olursa olsun ufak da olsa bir beyninin olmasıdır. Saman Kafa rol istemekte fakat aldığı her rolün Saman Kafa olduğu için repliklerini hep unutur. 

VOKALİST AYSEL

Vokalist Aysel’in en büyük hayali bir gün hayranı olduğu Comedy Club‘ın Divası Bayan Holştayn gibi Comedy Club'da sahneye çıkmak ve diva olmaktır. Kırmızı Burun da bu hırslı genç kıza bu yolda ilk adım olarak Holştayn'a yardımcılık görevini verir. Ancak bu durum Bayan Holştayn’nın pek hoşuna gitmez ve Kırmızı Burun’yi çok kıskanan Bayan Holştayn, minik Dina‘ya ağır görevler verip işkence etmeye başlar. Bayan Holştayn‘ın en nefret ettiği karakter Vokalist Aysel'dir. Aysel boş zamanlarında Atıl Kurttan piyano başında şan dersleri alır. 

ŞOGİ (Kapıcı)

Şogi, Döndü ‘nün kocasıdır. Hayatı televizyon izleyerek fındık fıstık yemek ve gazoz içmekle geçmektedir. Yerlere tükürmeyi ve sanatı yaptığı yorumlarla katletmeye bayılır. Karısı Döndü’yü canı sıkıldıkça tokatlayan bir karakterdir ama kendi üslubu ile dövdükten sonra gönlünü yine döverek almaya çalışır. 

DÖNDÜ (Temizlik Görevlisi)

Döndü, Şogi’nin karısıdır. Comedy Club’ın temizlik işlerinden sorumludur. Esprili ve müthiş kuralları olan sert bir Doğu kadınıdır. En büyük takıntısı ve ezikliği kocası tarafından güzel görülmemektir. Döndü'nün hayatında hiç kürkü olmamıştır bu nedenle müthiş bir kürk giyme takıntısı vardır. Hayatta tek istediği bir kürk'e sahip olmaktır. Döndü Comedy Club içinde yapılan tüm dedikoduları taşıyan ve laf dolaştıran ortalık karıştırıcı bir kadındır. Sahneye, kulise ve tüm mekanlara olur olmaz vakitlerde dalar ve temizlik bahanesi ile laf dinler... 

KOBAY HAMSTER 

Kobay Hamster, bilim adamları tarafından üzerinde yıllarca deneyler yapılmış bir kobaydır. Bu sebeple de yıllarca kafes içinde yaşamıştır. Ne sebeple olursa olsun kafesin dışına çıktığı anda korkudan titremeye başlar ve olmadık sesler duyar. Kafesin dışında kendini güvensiz hisseder ve her an üzerinde deney yapılacağını zanneder. 

UZAYLI ve MAĞARA ADAMI

Uzaylı ve Mağara Adamı birbirleri ile asla anlaşamayan iki ayrı tiptir. Uzaylı, uzay aracı ile Dünyada ilk Trakya bölgesine indiği için Trakya şivesi ile konuşur. Mağara Adamı Yaban ise bebek iken onu bulup büyüten Romanların dilinden konuşmaktadır. Uzaylı, mağara adamına teknoloji ve bilim öğretmeye çalışmaktadır. Ancak Mağara AdamıUzaylının ona gösterdiği her teknolojik bilgiyi kendi istediği gibi yorumlamakta ve ortaya çok komik durumlar ortaya çıkmaktadır. 

ÇARLİSTON (Falcı)

Çarliston, Comedy Club Show içinde kurulu bezden yapılmış küçük bir çadırda yaşamaktadır. Aslen Hintlidir yada kendini öyle tanıtmaktadır. Comedy Club Show'un nöbetçi falcısıdır. Comedy Club Show'a gelen konuk sanatçılara sözde büyülü cam küresine bakarak gelecekten haber verir. Çarliston, parayı çok sever ve parasız da kimseye fal bakmaz. 

TEMEL REİS (Aşçı)

Temel Reis Comedy Club'ın mutfağında yemekler yapan bir aşçıdır. Aslen Karadenizlidir. Kocaman bir burnu vardır. Pastada dahil her şeyin içine hamsi koyar. Kendine göre sorunlara zekice çözümler bulan fakat 12 den sonra ne sorsan sor müthiş saçma sapan ama kendi içinde bakıldığında süper doğru yanıtlar veren bir karakterdir. 

DIRAL DEDE

Dıral Dede, yıllar önce Comedy Club de yer alan evlendirme programına konuk gelmiş hala o günden bu güne Comedy Club de kendine eş arayan yaşlı dede olmuştur. Sanki Comedy Club o varmışta onun üstüne kurmuşlar gibidir. Müthiş bir evlenme takıntısı vardır. Hemen hemen her yerde bu dileğini dile getirir ve bir eş aradığını cümle aleme duyurur. Gelen bayan konuklara enteresan evlenme teklifleri yapmasıyla meşhurdur. Comedy Club Show'daki görevi ise show başlarken ve biterken düdük çalmaktır. Her düdük çalışında başına komik olaylar gelmektedir. 

Ayrıca Ham Ham, İpektaş, Atıl Kurt, Kamber, Rating Canavarı, Dr. Muro ve Robotik adlı daha bir çok karakter sizler için Comedy Club de yapılacak gösteride yerini alıyor...

Yapımcılığını ve Yönetmenliğini, Amerika New York'da kukla eğitimi almış olan Cenk Yengiloğlu ‘nun yapacağı Comedy Club Show Türkiye’nin ilk ve tek kukla şovu olacaktır. Comedy Club büyük küçük demeden herkesin sevdiği kukla şov’u ile her hafta bir ünlü konuğu ile izleyicisinin karşısında olacaktır. Comedy Club markası ve tüm kuklaların telif ve yayın hakları Cenk Yengiloğlu'na aittir.

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin sitesi mgdtv.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

Etiketler: Comedy Club Comedy Club Tv puppet show comedy puppet Comedy Club Puppet Show Comedy Club Show Komedi Kulüp Kukla Show kukla şov kukla kukla show show Cenk Yengiloğlu Yengiloğlu tv RTÜK Kırmızı Burun Bayan Holştayn Holştayn Dogi Muhteşem Dogi Vokalist Aysel Aysel Kobay Hamster Muhtar Antin Kuntin Mağara Adamı uzaylı Döndü Şogi Çarliston Saman Kafa Yucin Dıral Dede Temel Reis Ham Ham İpektaş Atıl Kurt Kamber Rating Canavarı Dr. Muro ve Robotik ineklizce atom çekirdeği stand up komik espri lamba cini huysuzlar reyting mgd haber güncel m041028

FACEBOOK

YORUMLAR

TOPLULUK

YORUMLAR (0)

Yorum yapabilmek için üye olmalı ve giriş yapmalısınız.

Üye Olun Giriş Yapın

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

Türkiye'nin en kolay okunan haber sitesi olarak siz okuyucularımıza daima güvenilir ve objektif yayıncılık anlayışımızla hizmet vermekteyiz.
En güncel ekonomi haberleri, borsa durumu, finans, en yeni spor, sanat ve tarafsız siyaset haberlerine günlük olarak ulaşabileceğiniz geniş bir platform. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, renkli görselleri ile, detaylı ancak bir o kadarda kısa ve öz yazılan içerikleriyle haber magazin Mgd Tv hizmetinizde.