MAGAZİN GAZETE DERGİ TV | Türkiye'nin En Kolay Okunan Haber Magazin Sitesi

01 Ağustos 2021 Pazar 18:18
Chrome Kullanıyorsanız:
1.Tarayıcınızın sağ üstündeki, şuna benzeyen düğmeye tıklayın:
2.Options veya Seçenekler yazan kısma tıklayın.
3.Home Page veya Ana sayfa yazan kısma sitemizin adresini yapıştırın ve kaydedin.

Firefox Kullanıyorsanız:
Sitemizin adresinin tamamını seçin ve tutup anasayfa düğmesine sürükleyin.

Anasayfa düğmesi genelde şöyle görünür:

ANASAYFA YARIŞMA At Yarışı RACING HO Başlıyor!

Görüş ve Düşünceleriniz?

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhattapları tarafından dava açılabilmektedir.

SENDE KATIL SENDE KAZAN

At Yarışı RACING HO Başlıyor!

RACING HO, televizyon stüdyosunda yarışmacıların katılımı ile birebir küçültülerek modellenmiş bir at yarışı oyunu
19 Nisan 2016 Salı 14:14

Her gün ilgili gazete ile renkli, basit ve anlaşılır olan Racing Ho yarış bültenleri ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Katılımcılar, her yarışta birinci geleceğini düşündükleri atların numaralarını bu bültenlerden seçip aralarına bir virgül (,) veya bir boşluk bırakarak yazmak sureti ile SMS yollayacaklardır. Örneğin; 5, 8, 1, 6, 4, 2 (yaz) 3535 ’e SMS yolla gibi.

Racing Ho, her gece ilgili televizyon stüdyosundan canlı yayın olarak yapılacaktır. Program, açılış müziği ve dansçı kızların gösterisi ile başlayacaktır. Programın sunucusu, açılış konuşmasını yapacak, açılışın hemen ardından stüdyo içinde programa yarışmacı olarak katılmak üzere davet edilen 6 ünlü konuğu (yani Jokey‘ler) tek tek stüdyoya davet edecek ve at yarışı masası etrafına oturtacaktır. Ünlüler ve sunucu yerlerini aldıktan sonra yarışlar başlayacaktır.

Yarışlar, stüdyoda dekoru içerisine kurulu bilgisayar destekli yazılım sistemi tarafından yönetilen elektronik bir ortam içinde, birebir ölçekten küçültülerek modellenmiş  at yarışı pisti içinde maket atların yarışması şeklinde olacaktır.

Ekranları başında ve stüdyoda yarışmaya SMS yollayarak katılan her yarışmacımız tüm yarışlarda birinci gelen atları bildikleri takdirde ödül almaya hak kazanmış olacaktır.

Noter huzurunda yapılacak olan yarışların cep telefon sistemi ile hiçbir bağlantısı olmayacaktır. Bu sayede, cep telefonu yolu ile sistemde kayıt altına alınmış olan hiçbir kupon televizyon stüdyosu içinde yer alan sistem tarafından bilinemeyecektir. Her yarış için yarışa girecek olan atların numaraları ve isimleri  tek tek noter tarafından kontrol edilerek yarış öncesi onaylanacaktır.

AMACI VE İÇERİĞİ

Racing Ho, televizyon stüdyosu içinde ünlü konukların katılımı ile, bilgisayar destekli bir yazılım sistemi tarafından yönetilen elektronik bir ortam içinde, birebir ölçekten küçültülerek modellenmiş bir at yarışı pisti üzerinde maket atların koşması üzerine dayalı bir televizyon oyundur.

Racing Ho yarışmasının bir televizyon oyunu olarak ilk amacı, gerçek at yarışları‘nı daha geniş kitlere yaymak, yeni nesil genç katılımcılara sevdirmek, eğlence ve ödüllendirme yolu ile de gerçek at yarışı oyunu çeşitlerinin daha net olarak anlaşılmasını ve ilgi duyulmasını sağlamaktır. Ayrıca programına konuk olarak katılacak olan ünlüler sayesinde; ekranları başında programı izleyen katılımcılar, programa konuk olarak katılan sanatçıların at yarışıoynadıklarını gördüklerinde, gerçek at yarışı oynamak için daha hevesli olacaklardır. 

Racing Ho yurtiçi veya yurtdışın da hiçbir TV kanalında bir eşi veya bir benzeri program bulunmamaktadır.  Ekranlarda ilk kez hayat bulacak olan Racing Ho Ulusal Türk televizyon kanalları içinde eğlence programları arasında yeni ve seçkin bir alternatif olacaktır. 

Racing Ho, kaliteli ve ilkeli yayın anlayışı içinde ki benzersiz oyun tasarımı ve sunumu ile her anlamda alternatif bir program olarak yayınına başlayacaktır.

GAZETE İLE YARIŞ BÜLTENLERİ DAĞITILACAK

Her gün ilgili gazete ile renkli, basit ve anlaşılır olan Racing Ho yarış bültenleri ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Bu yarış bültenleri sayesinde katılımcılar diledikleri atları seçip oynayabileceklerdir.

CEP TELEFONU İLE SİSTEME KAYIT YAPILACAK

Racing Ho oynamak isteyen her katılımcı, satın aldığı gazetenin ücretsiz eki olacak olan Racing Ho adlı yarış bülteni içinde yer alan atlar içinden üzerine oyun oynamak istediği atların numaralarını aralarına bir virgül (,) veya bir boşluk bırakarak yazmak sureti ile SMS yollayarak oynayacaktır. Örneğin;

6G (yaz boşluk bırak) 5, 8, 1, 6, 4, 2 (yaz boşluk bırak) TC. Kimlik No (yaz) 3535 ’e yolla

Tüm katılımcılar, oyun için yollayacakları SMS ‘lere önce kendilerini tanımlayan Ad, soyadı ve şehir bilgilerini veya kısaca TC Kimlik numaralarını yazacaklardır. Ardından da her gün gazete ve televizyon tanıtımları yolu ile yayınlanacak olan ve tüm cep telefonu şebekeleri aboneleri tarafından ortak kullanılabilecek bir havuz numaraya (3535), SMS mesajı olarak göndereceklerdir. Sistem, en kısa sürede katılımcıya, oynadığı oyunun sisteme kaydolduğunu belgeleyecek, Katılım Onay Şifresini (AF3421) bir kısa mesaj olarak yollayacaktır. Sistem, güvenlik için otomatik olarak katılımcıya oynamış olduğu atların düzenini bir geri mesaj (6G - 5, 8, 1, 6, 4, 2) yollayarak teyit edecektir. Her katılımcı bu onaylama işlemini, abonesi olduğu herhangi bir cep telefonu şebekesini kullanarak elinde bulunan cep telefonunda yardımı ile yapacaktır.

Herkesin gözü önünde ve noter huzurunda yapılacak olan yarışların cep telefon sistemi ile hiçbir bağlantısı olmayacaktır. Bu sayede, cep telefonu yolu ile sistemde kayıt altına alınmış olan hiçbir yarış (ayak) ve hiçbir at, sistemimiz tarafından bilinemeyecektir. Her yarış için yarışa girecek olan atların numaraları ve isimleri tek tek noter tarafından kontrol edilecek ve her yarış öncesi onaylanacaktır. Oyun tüm yurtiçi telefon abonelerinin yanı sıra yurtdışındaki vatandaşlarımız tarafından da oynanabilecektir.

SİSTEME KAYIT YARARI NE OLACAK?

Her oyun, cep telefonu yolu ile sistemde kayıt altına alınacaktır. Bu sayede sistem; yarış sonucu kazanan veya kazanmaya yakın olan şanslı katılımcı/katılımcıların kim olduğu bize bilme imkanı verecektir. Ayrıca kazanan katılımcının elinde sistem tarafından var olması gereken ve aktivasyon sırasında geri mesaj olarak yollanmış olan güvenlik şifresi sayesinde kazanan katılımcının bizde kayıtlı olan katılımcı ile aynı şahıs olup olmadığının da tespiti bu sayede mümkün olacaktır. Bu sistem bilgileri ışığında oyunu kazana bilecek veya kazanan katılımcıların adları (az sayıda olduğu müddetçe) yayın anında ekrana yansıya bilecektir. Gerekir ise; katılımcının adı, soyadı ve telefonu sistemde kayıt altında olacağından, kazanan talihli ile yayın anında telefon bağlantısı kurularak, bilgi sorusunu talihli katılımcıya o an sorma ve cevap alma imkanımız da olabilecektir. Talihli katılımcı, canlı telefon bağlantısı ile katıldığı Racing Ho programında aldığı ödülün sevincini canlı olarak ekranlardan izleyiciler ile paylaşabilecek, bu da ileri ki programlarda Racing Ho oyununun daha çok izleyici tarafından izlenmesini ve yapılan programın güvenirliğini artıracaktır.

RACING HO AT YARIŞI OYUNU NASIL OYNANACAK?

Racing Ho, bilgisayar destekli bir yazılım sistemi tarafından yönetilen elektronik bir ortamda televizyon stüdyosu içine birebir ölçekten küçültülerek kurulmuş bir hipodrom içinde hareketli maket yarış atlarının koşmasına dayalı bir oyundur.

RACING HO AT YARIŞI BAŞLIYOR!

Racing Ho adlı şans yarışması programı, her gece ilgili televizyon stüdyosundan canlı yayın olarak yapılacaktır. Program, açılış müziği ve jokey kostümlü dansçı kızların gösterisi ile başlayacaktır. Programın erkek sunucusu, ilk olarak stüdyoda ki konuklara ve ekran başındaki izleyicilere, hoş geldiniz ile birlikte kuralları anlatan kısa bir açılış konuşması yapacaktır. Sunucu açılışın hemen ardından stüdyo içinde programa canlı yarışmacı olarak katılmak üzere davet edilen 6 ünlü konuğumuzu (her alanda günün popüler ünlüleri) yani JOKEY ‘leri tanıtarak, hoş geldiniz diyecektir.

Sunucumuz, ünlü konuklarımızla birlikte stüdyo içinde yarışma masası etrafında yerlerini alacaklardır. Yarışma masasının üzerinde tüm yarış ve at bilgilerin bulunduğu LCD ekranlar olacaktır. Konuklar yerlerini aldıktan sonra sunucumuz, yarışları izlemek üzere stüdyomuza gelen konuklarımızın da dilerler ise oyun oynayabileceklerine dair bir hatırlatma yapacaktır. Son olarak da stüdyoda görevli bulunan Noterimiz tanıtılacaktır. Sunucumuz yarış öncesi ünlü konuklarımız olan yarışmacılarımıza yarış öncesi verilmiş olan yarış bültenlerine bakıp bakmadıklarını koşacak atlarla ilgilenip ilgilenmediklerini neşeli ve esprili bir dille soracaktır. Bu kısa sohbet ardından sunucumuz yarışmacılarımıza Racing Ho yarış masası üzerinde yer alan LCD ekranlardan at seçimlerini dokunarak işaretlemek sureti ile yapmaları istenecektir. Bu seçimler yapılır iken sunucumuz seçim heyecanı artırmak için bir kısa reklam arası verecektir. Reklam arası zamanında ise stüdyo yarışmacıları oyun için at işaretlemelerini yapmış olacaklardır. Reklam sonu stüdyoya dönülmeden önce yarış bülteni adı altında o an koşulacak yarış (ayak) içinde yer alan atları tanıtan VTR girer.

Reklamların ve tanıtımların ardından stüdyoya dönülecek ve sunucu konukların şansları için oynanacak yarış (ayak) için yarışmacıların seçtikleri atlar üzerine kısa bir sohbet daha edecektir. Bu sohbet sırasında aniden stüdyoda atların yerini aldığını belirten borazan sesi duyulacaktır. Bu borazan sesi ile de ekran başındaki izleyicilerde yarış başlamadan yani borazan sesi duyulmadan tüm at seçimlerini yapmış ve SMS olarak sisteme atmış olmalıdırlar çünkü, SMS yolu ile ekranlarında yarışmaya katılacak olan izleyicilerin borazan sesinin duyulması ile artık mesaj göndermemeleri istenecektir. Borazan sesi ile maket atlar BOX da yerlerini alırlar. Sistem son olarak, yarış dışı olan bir at olup olmadığına bakar eğer böyle bir durum var ise masa üzerinde yer alan küçük kırmızı siren yanıp sönmeye başlar. Sistem çıkan at varsa bunu bildirir ve o atı seçmiş olan yarışmacı ya da yarışmacılara başka bir seçim yapmaları için zaman verilir. Bu sırada sunucumuz jokey formalı dansçı kızlarımızı yarışmacılarımızın yanına göndererek onlara destek olmaları ister. Bunun ardından atlar Box ta ki yerlerini almıştır. Beyaz bayrak ve zil sesi ile atlar start alır. Borazan sesi ile artık dış ses (erkek) spiker konuşmaya başlar ve spikerin heyecanlı anlatımı ile yarış başlar.

Yarış içinde gerçekte ki gibi atın sakatlanması ya da jokeyin attan düşmesi gibi durumlarda gerçekleşebilir. Sistem mümkün olduğunca gerçeğe yakın bir yazılım ile yapılacak ve denetlenecektir. İlk yarışın sona ermesi ile birinci, ikinci ve üçüncü dereceye giren atlar aldıkları yarış dereceleri ile stüdyodaki scorboard da yazılırlar. Yarış boyunca konuk yarışmacıların yanında olan dansçı kızlar kazanan yarışmacı varsa sevinirler. Sunucu ve konuk yarışmacılar arasında kısa bir yarış değerlendirmesi yapılır. Konuk yarışmacılardan biri sahneye davet edilir ve şarkı söylemesi istenir. Şarkının ardından bir sonraki yarış için atlar gözden geçirilir ve kısa bir reklam arası verilir. Bu durum her yarış (ayak) için tekrarlanır ve yarışma boyunca yedi yarış (ayak) yapılır. Tüm yedi yarış (ayak) sonunda stüdyoda ya da ekranları başında SMS ile yarışmaya katılan ve kazanan tüm katılımcılara kazandıkları ödüller açıklanır.

IT YAZILIM

Tüm oyun, 1+ 6 = 7 yarış (ayak) üzerinden koşulacaktır. Her ayak kendi için de atların performans verilerine, koşu metresi, zemin, kilo, yaş, sanal ortamda atların önceki yarışlarda almış oldukları dereceler gibi vs. koşuyu etkileyebilecek her türlü bilgi üzerinden bilgisayar tarafından hesaplanacak bir yazılım programı olacaktır. Hiç birSMS verisi bilgisayar yazılım sistemi tarafından bilinmeden hesaplanarak koşulacaktır. Sadece stüdyoda ki konuk yarışmacıların oyun verileri masa üzerinde bulunan LCD ekranlara dokunarak yapılacağı için sistem tarafından bilinecektir.

GOPRO VEYA KALEM KAMERALAR YAYINDA

Racing Ho yarışları FİX kameralar dışımda,  yarış masası ya da dekoru için de küçük kalem kameralar (veya GOPRO) yardımı ile herkes tarafından daha net izlenir bir şekilde, yayın kalitesinde uygun sunulacaktır. Özellikle foto FINISH ‘e küçük bir fotoğraf makinesi bile yerleştirilecektir. 

SMS OYUN BÖLÜMLERİ

G – ‘Ganyan’  Bir koşunun birincisini tahmin ederek o at üzerine oynanan oyundur.

Yarışmacılar cep telefonlarının mesaj servisleri yardımı ile Yurt içi ve yurt dışından yarışmaya katılacak bileceklerdir. Ganyan, katılımcının koşulacak yarış (ayak) için belirlediği at numarasını 3535 SMS yollayacaktır. Ganyan oyununda ki her oyun başlayacak olan yarış için oynanabilecek ve borazan sesine kadar tüm mesajların yollanması istenecektir. Borazan sesi sonrası yollanan mesajlar geçerli olmayacaktır. Ganyan, anında ödüller cebinde sloganı ile çok sevilerek oynanacaktır. Sisteme katılımcı tarafından Ganyan için gönderilen her mesaj 2 SMS = 4 Kontör üzerinden ücretlendirilerek fatura edilecektir. Ganyan, oyunundaki birinciyi bilen her yarışmacı anında son model bir cep telefonu kazanacaktır.

T – ‘Tabela’  Bir koşunun birincisini, ikincisini, üçüncüsünü ve dördüncüsünü olabilecek atları sıralı veya sırasız olarak tahmin ederek o at üzerine oynanan oyundur. (Tabela için gönderilen her mesaj           8 SMS = 16 Kontör üzerinden ücretlendirilerek fatura edilecektir. Tabela bilen her yarışmacı anında son model bir motosiklet kazanacaktır.)

6G – ‘Altılı Ganyan’  Birbiri ardına yapıla altı koşunun birinci gelen atlarını tahmin ederek o atlar üzerine oynanan oyundur. ( Altılı Ganyan için gönderilen her mesaj 12 SMS = 24 Kontör üzerinden ücretlendirilerek fatura edilecektir. Altılı Ganyan bilen yarışmacı anında son model bir araba kazanacaktır.)

7M – ‘Yedili Mega’  Birbiri ardına yapılan yedi koşununda birincisini tahmin ederek o at üzerine oynanan oyundur. (Yedili Mega için gönderilen her mesaj 16 SMS = 32 Kontör üzerinden ücretlendirilerek fatura edilecektir. Yedili Mega bilen yarışmacı anında süper lüx bir daire kazanacaktır.)

ÜCRETLENDİRME NASIL OLACAK?

18 yaşını doldurmuş olan her Türk vatandaşı yurt içi ve yurt dışından kendine ait olan cep telefonu ile verilen SMS (mesaj) servisi numarasına SMS oyun kuralları şartları altında mesaj atarak oyuna katılabilecektir. Atılan her bir kupon mesajı sistemin önceden belirlediği kontör değeri üzerinde aşağıdaki tabloda yazılı olduğu biçimde ücretlendirecektir.

G         (GANYAN)                   1 AT              2 SMS                4 kontör            değerinde olacaktır.

S2        (SIRALI İKİLİ)              2 AT             4 SMS                8 kontör            değerinde olacaktır.

S3        (SIARALI ÜÇLÜ)         3 AT             6 SMS               12 kontör           değerinde olacaktır.

T          (TABELA)                    4 AT              8 SMS               16 kontör           değerinde olacaktır.

6G       (ALTILI GANYAN)        6 AT            12 SMS               24 kontör         değerinde olacaktır.

7M       (YEDİLİ MEGA)           7 AT            16 SMS               32 kontör         değerinde olacaktır.

SMS / Kontör ücretlendirmesi TURKCELL / VODAFONE ve TÜRKTELEKOM hatları kullanılarak yapılabilecektir.

NOT; sisteme kayıtta katılımcı her yarış için ‘1’ at işaretledi ise bu kuponun bedeli yalnız 2 SMS=4 Kontör olabilir ve her eklenen at için kupona yazılan at sayısı ile çarpılacak ve SMS / Kontör olarak hesapla bilir.

Yarış (ayak) süresi içinde birinci gelen atı bilerek, Ganyan, Tabela, Altılı Ganyan ya da Yedili Mega yapmış olan her talihli katılımcı, 4 şıklı kolay ve basit olacak şekilde sorulan soruya doğru cevap vermesi suretiyle öngörülen ödülü kazanmış olacaktır.

Ödül tutarı, oyuna katılan tüm katılımcılardan sisteme cep telefonları ile yaptırdıkları kayıt üzerinden elde edilen SMSgelirinin bir bölümünün, ödül havuzu diye adlandırdığımız bir havuza aktarılması yolu ile oluşturulacaktır. Oyun içinde talihli katılımcıların yapmış olduğu her, Ganyan, Tabela, Altılı Ganyan veya Yedili Mega için; önceden belirlenmiş olan bu ödül havuzunda ki tutarın, kazananlar arasında eşit olarak paylaştırılması sureti ile dağıtılması sağlanacaktır. Eğer ödül mutlaka para olmayacaksa bu kez kazananlar önceden belirlenmiş hediyeleri yapmış oldukları oyunun durumuna göre eşit olarak paylaşacaklardır.

Kazanan talihli katılımcı, sistem tarafından kontrol edilerek belirlenecek ve kazandınız mesajı yollanacaktır. Kazanan talihli katılımcının, program sonunu müteakip bir hafta içinde tarafımıza başvurması beklenecektir. Başvuruyu zamanında yapan talihli katılımcı/katılımcılar TJK, noter ve program yapımcıları huzurunda cep telefonları ile birlikte noter onaylı evrakları ile kendilerini ispat edeceklerdir. Talihli katılımcı tarafından kazandığı iddia edilen oyun öncelikle bizdeki sistemde kayıtlı olan ve kazanan oyun ile karşılaştırılarak, oyun numaralarının doğruluğuna bakılacaktır. Böylece doğabilecek yanlış anlamalar önceden önlenmiş olacaktır. Daha sonra Ganyan, Tabela, Altılı Ganyan ya da Yedili Mega yaparak oyun kazanan talihli/talihlilere ödülü verilecektir.

Racing Ho televizyon program fikrinin Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet sahibi Cenk Yengiloğlu'dur.  

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin sitesi mgdtv.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

Etiketler: Racin Ho Racing at yarışı TJK ganyan sıralı ikili tabela hipodrom jokey Cenk Yengiloğlu Cenk Yengiloğlu yönetmen yapımcı altılı bahis bayi gazete cep telefonu sms kontür yarış bülteni talihli yarış box at ayak koşu altılı ganyan Turkcell Vodafone Türktelekom mgd haber güncel m041028

FACEBOOK

YORUMLAR

TOPLULUK

YORUMLAR (0)

Yorum yapabilmek için üye olmalı ve giriş yapmalısınız.

Üye Olun Giriş Yapın

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

Türkiye'nin en kolay okunan haber sitesi olarak siz okuyucularımıza daima güvenilir ve objektif yayıncılık anlayışımızla hizmet vermekteyiz.
En güncel ekonomi haberleri, borsa durumu, finans, en yeni spor, sanat ve tarafsız siyaset haberlerine günlük olarak ulaşabileceğiniz geniş bir platform. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, renkli görselleri ile, detaylı ancak bir o kadarda kısa ve öz yazılan içerikleriyle haber magazin Mgd Tv hizmetinizde.