MAGAZİN GAZETE DERGİ TV | Türkiye'nin En Kolay Okunan Haber Magazin Sitesi

25 Şubat 2021 Perşembe 08:09
Chrome Kullanıyorsanız:
1.Tarayıcınızın sağ üstündeki, şuna benzeyen düğmeye tıklayın:
2.Options veya Seçenekler yazan kısma tıklayın.
3.Home Page veya Ana sayfa yazan kısma sitemizin adresini yapıştırın ve kaydedin.

Firefox Kullanıyorsanız:
Sitemizin adresinin tamamını seçin ve tutup anasayfa düğmesine sürükleyin.

Anasayfa düğmesi genelde şöyle görünür:

ANASAYFA GÜNCEL SEKTÖREL BİLİM İMEX, FIREPEN'i Türkiye'ye getirdi

Görüş ve Düşünceleriniz?

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhattapları tarafından dava açılabilmektedir.

BU BULUŞ ŞOK YARATTI!

İMEX, FIREPEN'i Türkiye'ye getirdi

İMEX, Türkiye'yi metali ve farklı dayanıklılıktaki metal yapıları anında kesen FIREPEN ile tanıştırmaya hazırlanıyor...
31 Mart 2016 Perşembe 00:24

Yurt içinde ve yurt dışında enerji sektöründe faaliyet gösteren İMEX Enerji Sistemleri A.Ş. kısaca İMEX, Türkiye'yi metali ve farklı dayanıklılıktaki metal yapıları anında kesen FIREPEN ile tanıştırmaya hazırlanıyor...

İMEX ENERJİ KİMDİR?

İMEX Enerji Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Yengiloğlu; yakında Türkiye'de enerji sektörünün en seçkin ve en başarılı şirketi olacaklarını söyledi. Şirket yönetimi, kârlılık ve marka bilinirliği sağlama anlamında bir çok deneyime sahip olduklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkan Ferhat Yengiloğlu, "Şirketimiz istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürecek. Hedefimiz, yenilikçi teknolojilerin sunumu aracılığıyla istikrarlı ve güvenli bir dünyaya destek vermektir." dedi.  

İMEX Enerji Sistemleri AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ergüden Türkiye mümessili ve ithalatçısı oldukları FIREPEN ürünü bulan Baltic Innovation Holding içinde şunları söyledi:

"FIREPEN, amacı yenilikçi ürünler ve ileri teknolojiler yaratmak olan Baltic Innovation Holding tarafından geliştirilmiştir. Şirket, çeşitli alanlardan gelen enerjik ve motive iş geliştirme uzmanları tarafından kurulmuştur.

Kurucularından biri olan Everest Holding Group 1993 senesinde kurulmuş. Şirket, dünyanın dört bir yanındaki öncü bilim adamlarıyla, Kaliforniya Bilimler Akademisi üyeleriyle, profesörler ve araştırma üniversiteleriyle irtibat halinde çalışmışlar. Söz konusu işbirlikleri dünyada eşi benzeri olmayan, tamamen yenilikçi ürünler yaratmalarına imkân sağlamış.

Baltic Innovation Holding hayat kurtaran, farklı türde istihbarat teşkilatlarının ve hükümet kurumlarının güvenliği ile verimliliğini arttıran kullanışlı ürünler tasarlamak için çaba harcamaktadır. Bizde böyle bir şirketle işbirliği yaptığımız için guruluyuz." dedi...

İMEX şirketi tarafından Türkiye pazarına ilk defa sunulacak ve kullanılacak olan FİREPEN nedir? Nerelerde kullanılır? Bu ürünü kimler kullanabilir? işte tüm bu soruların cevaplarıda sizler için öğrendik; 

Metali ve farklı dayanıklılıktaki metal yapıları anında kesen müthiş buluş 

FIREPEN NEDİR?

FIREPEN her türlü metal ürünü kesmek için tasarlanmış yenilikçi bir araçtır. Elektriğin ya da herhangi özel bir destek donanımın olmadığı durumlarda ve her türlü acil durumda kullanılabilir.

FIREPEN'İN BAŞLICA FAYDALARI NELER?

GÜÇLÜ: FIREPEN 2800 derecelik bir yanma sıcaklığı üretir ve çeşitli metal parçaların,16 mm çapındaki valflerin, boruların, çelik kabloların, 20 mm çapındaki elektrik kablolarının, köşebentlerinin ve 5 mm kalınlığındaki metal sacların anında kesimine olanak tanır. FIREPEN ile çok sayıda ürünü birbirine bağlayarak ya da peş peşe kullanarak daha kalın metal yapıların kesilmesi dahi mümkündür.

KULLANIMI KOLAY: FIREPEN'i kullanmak için özel bir eğitime ya da kaynak yapma becerisine sahip olmaya gerek yoktur. Cihaz 10-15 saniye içerisinde kullanıma hazırdır! FIREPEN %100 kendi kendine çalışır ve enerji kaynağına bağlanmasına gerek yoktur!

ETKİLİ: FIREPEN nem oranı yüksek alanlarda, suda ve yoğun dumanın içerisinde de aynı derecede verimlidir.

YER KAPLAMAZ: FIREPEN her türlü profesyonel üniformanın cebine kolayca sığar; hafifliği, taşınması sırasında ekstra rahatlık sağlar.

Kullanımı özel beceri gerektirmeyen FIREPEN metal ürünlerin kesimi için vazgeçilmez bir araçtır. FIREPEN su altında ve yoğun duman içerisinde etkin bir şekilde çalışır.

FIREPEN Letonya Cumhuriyeti Patent Kanunu'na uygun şekilde patentlidir.
 

FIREPEN HANGİ KURUMLAR KULLANABİLİR?

İtfaiye Teşkilatları

Afet ve Kurtarma Hizmetleri

Ordu Birimleri

Özel Birlikler

Bakım Onarım Hizmetleri

Yüksek İrtifa Konstrüksiyon Birimleri

Altyapı Hizmetleri ve Demiryolu Taşımacılığı Birimleri

FIREPEN'İ KİMLER KULLANABİLİR?

Petrol ve gaz işçileri

Maden işçileri

İnşaatçılar

Bilimsel araştırma yapan jeologlar tarafından kullanılmaktadır.

FIREPEN ÖZELLİKLERİ NELER?

Metali anında keser

Çok güçlüdür

Başka cihaz gerektirmez

Kullanımı özel eğitim gerektirmez

Yanma derecesi 2800° C'dir.

Su altıda tutuşur.

FIREPEN NERELERDE KULLANILIR?

Doğal ve insanüstü afetlerin kötü sonuçlarında

Barışı sağlamaya yönelik görevlerde ve terör karşıtı operasyonlarda

Gazla kaynak ve kesim yapmak için elektrikli makinelerin kullanılmadığı durumlarda

Zor ulaşılan alanlarda

FIREPEN KİM ÜRETTİ?

FIREPEN'in üretim bandı 2015 senesinde son derece yetkin uzmanlarla yapılan yakın işbirlikleri sonucunda üretildi. Bu uzmanların arasında doktora mezunları ve kimya, kimya mühendisliği ve biyoloji alanlarından mezun bilim insanları da vardı.

Üretim tesisimiz, modern ve özel donanımlar sayesinde sadece FIREPEN ürünlerini üretmekle kalmıyor, aynı zamanda düzenli olarak yeni ve öncü inovasyonları geliştirip test ediyor.

İMEX ENERJİ SİSTEMLERİ AŞ. & BALTIC UNNOVATION HOLDING İŞBİRLİĞİ

Baltıc Unnovation Holding'in ürünle ilgili yaptığı açıklama ise şöyle, "yerel piyasamızı geliştirmekte ve Letonya Ulusal Silah Kuvvetleri ve Letonya Ulusal İtfaiye Teşkilatı ile sıkı bağlar kurmaktayız. Bunun yanı sıra, şu anda Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada ve ABD, Çek Cumhuriyeti, Kolombiya, Almanya, Hollanda, Kazakistan, Polonya, İsrail, Birleşik Krallık ve İrlanda, Meksika, Slovenya, İsviçre, Singapur, Türkiye ve Umman'daki ortaklarımızla işbirliği halindeyiz. Türkiye'de ki mümessilimiz, ithalatçımız ve ortağımız İMEX Enerji Sistemleri AŞ'dir.

FIREPEN Türkiye mümessili ve ithalatçı firması iletişim bilgileri;

İMEX Enerji Sistemleri A.Ş.
Kore Şehitleri Cad. No:41 D:4 Şişli 34394 İstanbul
T: +90 212 213 36 21 - 22  F: +90 212 213 36 23
www.imex.tc  info@imex.tc

MGD Özel Haber

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin sitesi mgdtv.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

Etiketler: imex imex enerji imex enerji sitemleri imex enerji sistemleri a.ş firepen fire pen enerji sistemleri ithalat ihracat Ferhat Yengiloğlu Baltic Innovation Holding Everest Holding Group Kaliforniya Bilimler Akademisi elektrik enerjisi güneş enerjisi solar Letonya Türkiye Levent Ergüden mgd haber güncel m041028

FACEBOOK

YORUMLAR

TOPLULUK

YORUMLAR (0)

Yorum yapabilmek için üye olmalı ve giriş yapmalısınız.

Üye Olun Giriş Yapın

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

Türkiye'nin en kolay okunan haber sitesi olarak siz okuyucularımıza daima güvenilir ve objektif yayıncılık anlayışımızla hizmet vermekteyiz.
En güncel ekonomi haberleri, borsa durumu, finans, en yeni spor, sanat ve tarafsız siyaset haberlerine günlük olarak ulaşabileceğiniz geniş bir platform. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, renkli görselleri ile, detaylı ancak bir o kadarda kısa ve öz yazılan içerikleriyle haber magazin Mgd Tv hizmetinizde.